Spam Mail Hakkında

Spam Mail Hakkında

Spam Mail Hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekebilir .


Spam Mail Hakkında Bunları Biliyormuydunuz ?

Spam Mail Hakkında güvenilir bilgi bulmak çok zor. Günümüzde spam trafigi dünyadaki anlık network trafiğinin cok büyük bir kısmını kapsamaktadır. 2014 yılından sonra bu seviyenin teorik olarak %60 civarında oldugu öngörülmektedir. Bu nedenle gönderilen spam mailler yüzünden iş hayatımızda cok büyük sorunlarla karsılaşabilirsiniz. Gelen kutusuna bulunan spam mailleri temizlemek için harcanılan zaman düşünüldügünde büyük bir kayıp olarak görünmektedir. Bu durum aslında spam maillerin verebilecegi zararların en basiti olarak adlandırılabilir. Gelen kutunda bulunan spam maillieri hergün temizleyebilirsiniz.


Fakat  gelen mailin spam oldugunu anlayamazsanız ?

Spam maillerin geneli reklam içerikli olsada reklam maillerini görütülemenin dışında daha kötü senaryolarla karşılaşabilirsiniz.  Reklam içerikli mailer sizlere sadece zaman kaybettirecektir. Hergün onlarca hatta yüzlerce spam maili , mail kutunuzdan temizlemek sıkıcı  gereksiz bir durumdur. Eger profesyonel bir antispam filtresi kullanmıyorsanız , kötü niyetli kişilerin asıl amaçlarının sizlere sadece zaman kaybettirmek olmadığı gerçegiyle yüleşebilirsiniz. Standart spam koruma sistemlerinin engelleyebileceği mailler de sıradan olacaktır.

Mail içeriginde gelen bir ekli dosyayı bilgisayarınıza download edebilir ve bu dosyayı çalıştırabilirsiniz. Bu sekilde dosyayı indirdiginiz cihaz kötü amaçlı kişiler tarafından tamamen elegeçirilebilir. Tüm network trafiginiz , emailleriniz dinlenebilir. Sonrasında cok büyük prestij ve para kaybına dahi ugrayabilirsiniz. Son dönemlerde  dolandırıcılık olayları oldukça artmıs durumdadır. Yüzdesel olarak ele alındığında cok yüksek kısmı email hack ile meydana gelmektedir.  Aynı alan adı altında calısan bir iş arkadasınızdan , finans yada muhasebe departmanında mail alabilirsiniz. Gelen mailin gönderi kısmında ticaret yaptıgınız bir email adresi yazıyor olabilir. Email header ile oynayarak farklı bir adresten mail atılarak sanki sizin sıklıkla mail trafiğinizin olduğu bir mail adresiymiş gibi gösterilebilir. Bu gibi durumlarda da büyük problemlerle karsılaşabilirsiniz.

Bunun dışında gelen spam mailler nedeni ile mail server gereksiz kaynak ve trafik harcamaktadır. Aynı durum hosting hizmetleriniz içinde geçerlidir. Bir dakika içerisinde gönderilen bir mail bombası (toplu mail gönderimi olarak tabir edilen ) saldırı ile  mailbox limitiniz yada hosting trafik limitiniz doldurulabilir. Bunlar ve benzeri bir cok problem yasanmaktadır.  Bu tarz sorunlara engel olmak için spam filtresi kullanabilirisiniz. Antispam hizmetimiz ile spam maillerle zaman harcamaktan ve yaydığı tehlikleler kurtulabilirsiniz.