Bir kişiden gelen e-postaları engelleme

Bir kişiden gelen e-postaları engelleme

Bir kişiden gelen e-postaları engelleme işlemi spam filtre hizmetinde oldukça basittir. Mail engelleme işlemlerinde spam filtreniz arka planda çalışıyor. Bazı durumlarda profesyonel spamcılar ile karsılaşabilirsiniz. Bu spam epostalar okadar profesyonel hazırlanır ki. Bir spam filtresinin bu mailin spam içerikli oldugunu anlayabilmesi için yapay zekaya ihtiyac duyar. Yani sizlere. Spam filtreleri başarı oranlarına göre ayrılsada dikket ettiyseniz %100 olarak spam koruma garantisini hiç kimse veremez. Eger karsınızda uzman bir spamcı varsa reklam mailleri e-posta inboxınıza düşebiliyor. Antispam filtreleri için sadece gönderen adresi yada gönderen ip adresi kriterleri kontrol edilen tek şart değildir.

Bir mailin spam olarak işaretlenmesi için mail içeriğide çok önemlidir. Mail içerisinde verilen linklerden tutun maile eklenen görsel boyutunun dahi önemi büyüktür. Dahice hazırlanan ve gerekli smtp prosedurlerine uygun atılan reklam mailleri filtreler tarafından tespit edilemeyebilir. Bu durumlarda siz kullanıcıların varsa spam panel üzerinden bu mailin spam oldugunu bildirmeniz gerekiyor. Spam bildirimi yaptıgınız bölümün adını Spam Whitelist yada Blacklist olarak biliyoruz. Yani kara liste ve beyaz listedir. Kara liste dedigimiz liste engellenmesi gereken mail adreslerinin bildilerinin tutulduğu kısımdır. Beyaz liste ise spam olmadıgını belirttiginiz domain yada mail listesine ait kayıtlar tutulmaktadır.

Gereksiz Mailleri Nasıl Engellerim ?  Derseniz spam filtresinden geçen ve gerçekte spam olan mailleri kolayca kara listeye ekleyebilirsiniz. Blackliste eklediginiz mailler bir sonraki mail gönderiminde filtreyi aşamayacaklar. Bu durumun tam terside oluşlabilir. Mail trafiginizin oldugu bir mail adresi filtre tarafından spam olarak algılanabilir. Bu durum kişisel yara ticari mailleşmelerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda da bir kişinde gelen e-postaları engelleme yerine white liste ekleyerek filtrenin bu mail adresini güvenilir listeye eklemesini sağlayabilirsiniz. Karaliste ve beyaz liste işlemleri aşagıdaki gibidir;

Blacklist ve Whitelist Ayarları

1- Bir kişiden gelen e-postaları engelleme için Kara Listeye (Blacklist) kısmına mail yada domain eklemek için gerekiyor. İşlem aşagıdaki resimde anlatılmıştır. İşlem oldukça basittir. E-Posta adresime sürekli mesajlar geliyor şeklinde bir sorununuz varsa aşagıdaki işlemi uygulamanız yeterlidir.

Bir kişiden gelen e-postaları engelleme

 

2-Bir kişiden gelen e-postaları engelleme yerine izin vermek için Beyaz Listeye (Whitelist) kısmına domain yada mail adresi eklemek gereklidir. İşlem aşagıdaki resimde anlatılmıştır. İşlem oldukça kolaydır.

E-Posta adresime sürekli mesajlar geliyor

 

3- Bir mail adresi direk spam olarak işaretlemek ve engellemek için panel üzerinden daha pratik bir yönlen bulunuyor. Örnegin Outlook hesabınıza gelmiş bir maili mouse ile sürükle bırak yöntemi ile ilgili ekrana bırakıp yükle butonuna tıklamanız yeterlidir. Spam mail engelleme sistemi yüklediginiz .eml ve .msg uzantılı mailli direk tespit edecektir.

Gereksiz Mailleri Nasıl Engellerim

Spam Koruması hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

https://www.yesilkedi.com.tr