Anti spam

Anti spam koruması nedir dendiginde az da olsa artık bilgi sahibiyiz. Bilgi sahibi olmayanlar için izah etmek gerekirse.  Herkes e-posta adreslerine, telefonlara web sitelerimize spam iletiler alırız. Elbetteki can sıkıcı olan bu spam mesajlar için spam filtresi geliştirilmiştir.

Spam hizmeti ile ilgili sizden gelen sorular genellikle:

Antispam ne demek? Antispam koruması nedir ?

Spam filtresi hakkındaki sorularınız için cevap verecek olursak:

Spam koruması ‘nın ne olduğunu ve anti spam hizmetini nasıl alacağınızı öğrenmeden önce spam ileti nedir bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle öncelikle spam kelimesinin anlamını ögrenelim.

Spam Mail Nedir ?

Spam yada bir diğer adı ile yığın mesaj olarak anılır.  E-posta, telefon, faks gibi elektronik ortamlarda çok sayıda alıcıya aynı anda gönderilen gereksiz veya uygunsuz iletiler. En yaygın spam türleri reklamlar ve ilanlardır.  Spam iletilerin gönderilme nedenleri genellikle reklamdır. Günümüzde spam mailler cok daha kötü amaçlar ilede gönderilmektedir. Virüs dagıtma hackleme ve sisteme zarar vermektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için antispam sistemleri geliştirilmiştir.

anti spam

 

Anti spam ise bu spam iletileri engelleyen sistemdir. Yani bu spamlara direnç gösteren ve spamları önleyen program yada yazılımlardır. Genellikle spam önleyen sistemler Antispam programlarıdır. Spam koruması tükçe adıyla anıldıgı gibi global olarak antispam gateway olarak bilinmektedir.

Anti spam koruması nedir ?

Spam koruması linux ve windows ortamlarda saglanmaktadır. Günümizde bir cok kurulus yada kişi tarafından sağlanan antispam koruması kullanışlarına ve basarı oranına göre değişiklik göstermektedir. Son kullanıcının spam filtresinin verimliligini arttırabilmesi ve spam filtresini kendi kişisel durumlarına göre yönetebilmesi gerekir. Basarılı bir web arayüzüne sahip spam filtre hizmeti oldukça azdır.  Bilişim ortamında ücretsiz spam koruması sağlayan bir çok yazılım bulunabilir. Fakat bu yazılımların basarı oranları çok düşük kalmakta ve kullanıcı spam mail üzerinden gelecek tehlikelerden kurtulmamaktadır.  Aynı zamanda bu tarz spam filtrelerinin geliştirilmesi durdugundan yazılımsal olarakta eski kalmaktadır.

Anti Spam Hizmetinden Nasıl faydalanabilirim ?

Anti Spam Koruma hizmetinden faydalanmak için host yada mail hizmetinizin nerede oldugunun bir öneminin olmadığını tekrar söylemek isteriz. Yapmanız gereken telefon yada email üzerinden bizlere ulaşmanız ve sizlere verecegimiz MX kayıtlarına hostunuzu yönlendirmenizdir. Teknik personelimiz anti spam kormasına geçiş ve kullanım hakkında sizlere detaylı bilgi verecektir. İşlemleriniz tamamlandıktan sonra anti spam hizmetiniz devreye alınmış olacak ve spam maillerden nasıl kurtulurum ? diye bir dertiniz kalmayacaktır. Anti spam koruması hakkında baska bilgiler edinmek için web sayfamızı gezebilirsiniz. Yada buradan “antispam filtresi”  “spam koruması” şeklinde arama yaparak farklı kaynaklara ulaşabilirsiniz. Spam koruması hakkında bizlerlede iletişime geçebilirsiniz.