Anti Spam Filtresi

spam filtresi

Anti Spam Filtresi nedir ?

Anti spam filtresi mail sunucunuza gelen emaileri global kurallara göre süzgeçten geçiren bir otomasyondur. Spam koruması sağlayan yazılımlar günüzmüzde antispam email gateway , spam koruması yada anti spam filtresi olarak adlandırılmaktadır. Spam koruması görevini üstlenen sunucu gelen maili spam prosedürlerinden geçirdikten sonra kullanığınız POP3/IMAP sunucunuza iletmektedir. Böylece mail kutunuzda düşen mailler spam içerikten temizlenmiş olacaktır. Spam içeriğinin yanı sıra mail içeriginde kötü amaçlı link yada  reklam dışında virüs taraması yapan filtrelerde mevcuttur. Kullanılan filtre yazılımının kalitesine göre alınan performans cok fazla farklılık gösterebilmektedir. Mail trafiğinin yoğunluğu , paylaşımlı filtre kullanımı anti spam filtresinden alınan performansı etkilemektedir. Günümüzde sağlanan filtrelerin büyük oranda amatör olması zaman zaman kullanıcıları kötü yönde etkilemektedir. Profesyonel hizmet almanın zamanı olduğunu düşünüyorsanız, doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz. Sağladığımız filtre kalitesini test etmeniz için 7 gün ücretsiz olarak hizmet sağlayabiliyoruz.


spam korumasi

Anti Spam Filtresi nasıl çalışır ?

Anti spam filtresi yazılımları çeşitlerine göre Linux yada Microsoft Windows üzerinde çalışabilmektedir.  Antispam koruması görevini üstlenen bu tip yazılımlar , yapılan süzme işleminde gelen mailin uygunluğu kontrol eder.  Gönderen ip ve ip adreslerinin gerekli DNS kayıtlarını , mail içeriğinin uygunluk kontrolu  gibi çeşitli konularda filtreleme yapmaktadır.

Anti spam filtresi gelen maili inceleme yaparken puanlama yapmaktadır. İnceleme sonunda mail ortalamanın üzerinde bir puan alırsa spam olarak kabul edilir. Ve anti spam filtresi tarafından karantinaya alınır , bekletilir. Gelen mailin konusu yada içeriğinde “indirim” “ücretsiz” “promosyon” gibi kelimeler geçerse mail puanı filtre tarfından 1 puan arttırılır. Mail gönderen mail sunucu ip adresi kara listede ise puan 2 olacaktır. İncelemeler sonunda sistem yöneticinizin yaptığı ayarlamaya göre mail puanı belirtilenin üzerinde ise mail otomatik reddedilir yada karantinaya alınır.


anti spam filtresi

Spam Koruması Neleri Kontrol Eder ?

 • Mail Konusu

 • Alanadı

 • Mail İçerik

 • SMTP Server İp Adresi

 • Gönderen İnternet Çıkış İp Adresi

 • Gönderen Mail Adresi

 • SPF Kaydı  (Sender Policy Framework)

 • SMTP İp Adresi RDNS Kaydı

 • Mail Ek Dosya Uzantısı ve Boyutu

 •  PTR DNS Doğrulama

 • PTR İP Doğrulama


  Bursa’da hizmet veren şirketimiz  Anti spam filtresi hizmetini siz müşterilerimize sunmaktadır.  Spam mailleri nasıl engellerim ?  Spam maillerden nasıl kurtulurum ? Diye artık düşünmeyin. Ücretsiz olarak antispam hizmetimizi test edebilirsiniz. Hemen antispam hizmeti hakkında bilgi için iletişime geçebilirsiniz.